קרבה ,אהבה ומילה טובה

קרבה אהבה ומילה טובה

מה בסופו של דבר אנחנו רוצים? שיאהבו אותנו? שיגידו לנו מילה טובה? שיראו אותנו? כמה ביומיום שלכם אתם מראים לאנשים מסביבכם אהבה? או אולי אתם חושבים שזה ברור להם – אז למה להגיד? או אולי בדיוק להיפך-למה אני אגיד לו? הוא הרי לא אומר לי? מכירים את הפנקסנות המיותרת הזו?

מתי אנחנו בעיקר אומרים מילים של אהבה הוקרה, כשהאדם כבר לא איתנו…

אז יש לי עצה בשבילכם, תגידו עכשיו ,תגידו עכשיו למישהו "אני אוהב אותך", "אני אוהבת אותך" ממש עכשיו עצרו הכל ותאמרו. 

תתארו לכם שעכשיו הטלפון מצלצל ומעבר לקו יש מישהו שאומר לכם "אני אוהב אותך" ומזמן לא אמרתי לך אז צלצלתי להגיד" מה זה יעשה לכם?ירגש אתכם? יתן לכם אנרגיות? ירומם לכם את מצב הרוח? יעלה לכם את הערך העצמי?

אני זוכרת שחמתי יהודית ז"ל הייתה מורדמת ומונשמת כחודש ימים, אני זוכרת את הנס הרפואי כשהרופאים קראו לנו ואמרו לנו שהיא התעוררה. את היום שבאתי לבקר אותה בשיקום לא אשכח לעולם.היא שכבה על המיטה בכותנת שלה, מחייכת התיישבתי על הכיסא הלבן ליד המיטה ואז היא אומרת לי "ענבל בזכותך אני פה"!

הלב שלי פעם בחוזקה ולא הבנתי מה היא אומרת לי, שאלתי אותה – למה את מתכוונת? והיא מתחילה לתאר לי – כשהייתי מורדמת ומונשמת הייתי בכל הארצות טיילתי, ישבתי בבתים של אנשים, בכל העולם הייתי, הייתי איתם פיזית בבית, בחדרים שלהם וישבתי איתם לאכול, הם לא ראו אותי אבל הייתי שם איתם כמו רוח. ואת הגעת כל פעם ואמרת לי-יהודית זה לא הבית שלך בואי הביתה. וככה עברתי מבית לבית כי את עוררת אותי עד שהתעוררתי ואני כאן.ישבתי המומה לא ידעתי מה להגיד

מה אמרת לי שבאת לבקר אותי? היא שואלת ,אמרתי לך שאני אוהבת אותך ושהכל יהיה בסדר, סיפרתי לך על הבנים שלך על הנכדים, על החתונה שלנו. הזכרתי לך חוויות משותפות. (אני מודה לא הייתי מביעה כלל רגשות מול חמתי)- למה ? מהרבה סיבות וסיפורים… כי לא מגיע לה, כי היא לא אוהבת אותי אז אין מה להגיד כי זה מיותר אבל דווקא כשהיא היתה חסרת אונים בבית חולים התחלתי להיפתח)

את יודעת ענבל אף פעם לא אמרתי לך – אבל רוני בחר נכון! את אישה טובה, יש לך פינה אצלי בלב, אף פעם לא אמרתי לך וחשוב לי שתשמעי את זה. העיניים שלי התמלאו בדמעות הלב שלי פעם ונתתי לה חיבוק ונשיקה.

הוכחתי לעצמי כמה חשובה הקרבה, מה המשמעות של לומר מילה טובה וכמה פשוט להשמיע את המילים "אני אוהבת אותך".

שתפו:

שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email